Podsumowanie sezonu 2017

Wszystko zaczęło się od Ochotnicy….

 

Jeszcze niedawno cieszyliśmy się ze wspólnego zgrupowania przedsezonowego w Ochotnicy, gdzie oświetleni ciepłymi promieniami słońca szykowaliśmy nogę do pierwszych startów, a już sezon dobiegł końca. Jaki to był sezon ? Na pewno bardzo udany ale i z wieloma niespodziewanymi sytuacjami, okraszony świetnymi wynikami, całym mnóstwem zwycięstw ale również pouczającymi porażkami.

Te kilka pasjonujących miesięcy minęło jak z bicza strzelił, teraz mamy już jesień, czyli idealny czas na podsumowanie całego sezonu. Można teraz spokojnie odpocząć, przeanalizować na spokojnie cały rok, przemyśleć co należy poprawić i porządnie przygotować się do kolejnego sezonu – bo przecież zima minie równie szybko co lato 😉

 

Ani Kroku bez sponsorów

Aby osiągać dobre wyniki, w tym ciężkim sporcie, jakim jest kolarstwo, potrzeba jak największego wsparcia ze strony sponsorów.  Ogarnięcie sprzętu, odżywek i wszystkiego co związane z kolarstwem jest dla nas dużo prostsze dzięki wsparciu, jakie otrzymujemy od zaprzyjaźnionych firm. 

Wsparcie finansowe od KORAL PPL – to dzięki tej firmie mieliśmy możliwość ubrania naszych zawodników w najwyższej jakości stroje kolarskie zaprojektowane przez Artura Kornackiego i wyprodukowane przez firmę QuestStport. Dzięki wsparciu finansowym można było opłacić profesjonalną sesję fotograficzną oraz opłacić sporą ilości startów. 

Rowery i sprzęt sportowy – tu na wsparcie od samego początku mogliśmy liczyć na BIKE4RACE i Andrzeja Wróblewskiego, dzięki wsparciu w postaci specjalnego rabatu teamowego nasi zawodnicy mogą nabyć w dobrej cenie renomowane rowery firmy Ridley oraz liczyć na zakupy sprzętu w preferencyjnych cenach. Zawodnicy z Nowego Sącza i okolic mogli liczyć na pomoc i serwis w Rowmar Nowy Sącz gdzie rowery serwisował Mariusz Hopek.

Suplementy nasi zawodnicy mogą korzystać z dużej ilości różnych żeli, batonów oraz isotoników. Każdy ma swój gust i smak więc im większy wybór tym lepiej. Największe wsparcie w sezonie otrzymaliśmy z firmy BORN. Ponadto kontynuujemy udaną współpracę z Radello, ENERVIT i Cycling Planet skąd zawodnicy zamawiają swoje ulubione żele.

Okulary – tu należy wspomnieć firmę Optyk Okular z Jeleniej Góry gdzie nasi zawodnicy mogą kupić najlepsze okulary sportowe OAKLEY ze specjalną zniżką.

Firma POL-SPORT zapewniła rabaty na kaski ( każdy w teamie ma ten sam model i kolor kasku – Catlike Whisper Black Mat ) 

W działaniach lokalnych teamu na terenie Nowego Sącza wsparła nas firma PROFIL, dzięki której mieliśmy zapewniony samochód na treningi środowe oraz bus na dojazdy na zawody. To bardzo duże i wymierne wsparcie dla naszego teamu. 

Wszystkim i każdemu z osobna dziękujemy. Bez was funkcjonowanie jako team amatorski za aspiracjami było trudne lub niemożliwe.

 

Trochę o każdym

Nasz Team to przede wszystkich paczka zgranych zawodników, która świetnie się czuje w swoim towarzystwie, znacie nas dobrze, niektórzy z relacji w internecie, inni na żywo. Dla każdego z nas miniony sezon był inny, dla niektórych niezwykle udany i przełomowy, dla innych trudny i pełen niespodzianek – nie do końca pozytywnych, jednak dla każdego z nas rok ten był na pewno pouczający i powiększył nasz bagaż cennych doświadczeń. To może teraz kilka słów o każdym z nas…

Dominika Kamińska

Nasz nowy narybek w Teamie i od razu pokazała pazur przez wielkie P. W zasadzie każdy wyścig z udziałem Dominiki to jej kolejny wielki sukces. Nieważne czy wyścig jest w górach, czy raczej po terenie płaskim – nasza zawodniczka zawsze biła się o najwyższe laury, w pewnym momencie zapytana skąd jest odpowiadała, że z podium 😉 (to oczywiście żart)

Agnieszka Rola

Agnieszka od kilku lat przyzwyczaiła nas do częstych pobytów na podium. Niestety w tym roku sprawy prywatne i zawodowe nie pozwoliły naszej zawodniczce na rywalizację na najwyższym poziomie i ten sezon możemy zapisać jako trochę przejściowy. Możecie nam jednak wierzyć, że Aga już bardzo sumiennie przygotowuje się do roku 2018, gdzie wróci znacznie mocniejsza.

Kasia Celewicz

Kasia jest z nami niedługo ale z każdym kolejnym sezonem czyni postępy poznając kolejne tajniki kolarskiego rzemiosła. Z sezonu na sezon jest coraz mocniejsza, więc w 2018 nie może być inaczej…

Karolina Perzanowska

Karolina bardzo dobrze zaczęła sezon 2017 ale życie zawodowe wzięło górą już od lipca i jazda na rowerze musiała ustąpić karierze zawodowej. Karolina to bardzo sympatyczna i sumienna zawodniczka

Adrian Duszka

Najmłodszy z nas, z ogromnym potencjałem. Adrian może dojść wysoko w kolarstwie. W 2017 pokazał, że w zasadzie w każdym wyścigu można na niego liczyć, wszędzie ścigał się z czołówką i jak wszedł na podium to w zasadzie z niego nie schodził. Takie wyniki w takim wieku oznaczają tylko jedno – ma chłopak papiery na ściganie.

Łukasz Pawłoski

Po rocznej przerwie od ścigania Łukasz wrócił znacznie mocniejszy niż wcześniej, na tyle mocniejszy że praktycznie każdy płaski wyścig na jakim się pojawiał kończył na podium. Król finiszu, kocha szybkość i zawsze walczy do końca, sprinter przez duże S. Nasz “Sagan”.

Mikołaj Szewczyk

Mikołaj, podobnie jak Agnieszka, miał duże problemy z przygotowaniem do sezonu poprzez różne sprawy prywatne i zawodowe. Przez to cały czas brakowało “tego czegoś” co pozwalało naszemu zawodnikowi stawać na podium w poprzednich latach. Jednak Mikołaj się nie poddawał i mimo wszystko zanotował kilka fajnych wyników, a w głowie ma już powrót do swojej normalnej dyspozycji i mocny sezon 2018.

Mateusz Jarzębowski

Kiedy Mateusz wsiada na swój rower MTB to wiedz, że będzie z tego kolejne podium – tak w skrócie można opisać zmagania Mateusza na wyścigach. Częste wizyty na podium, dużo wygranych i mocna noga to w skrócie rok 2017 w wykonaniu naszego zawodnika.

Rafał Rymarz

Kolejny nasz zawodnik, który zaliczył ogromny progres w tym sezonie. Rafał jest przykładem stwierdzenia, że ciężka i systematyczna praca przynosi oczekiwane efekty. W zasadzie od początku tego sezonu Rafał walczył z najlepszymi i kończył wyścigi na podium. Cała masa zwycięstw nie bierze się z przypadku, w kolejnym sezonie będzie jeszcze lepiej.

Andrzej Wróblewski

Nasz kapitan również nie miał w tym roku szans na odpowiednie przygotowanie się do sezonu startowego. Kiedy pojawiał się na wyścigu walczył do końca ale jak nie ma czasu na systematyczne trenowanie i spokojnej głowy to ciężko o super formę. Andrzej jednak się nie poddaje i właśnie szykuje nogę na starty przełajowe, które są jego dodatkową pasją. Tu na pewno pokaże pazur na niejednej trasie CX.

Piotr Kubacki

Piotrek dołączył do teamu w zimie 2016 i powoli lecz systematycznie poprawia swój poziom. Jeszcze długa droga przed nim ale jest sumiennym zawodnikiem i wierzymy, że systematyczną pracą osiągnie wiele.

Mariusz Hopek 

Na foto 1 od prawej. Kolarzom z Nowego Sącza Mariusz kojarzy się przede wszystkim jako znakomity mechanik. W tym roku w różowych barwach reprezentował nas na zawodach szosowych gdzie pokazał, że nie tylko serwisuje rowery ale też potrafi całkiem ładnie jeździć. Zabrakło trochę szczęścia by stawać na podium ale już zapowiada że to zrobi w 2018.

Michał Łagosz

Na foto pierwszy z prawej. Na codzień sparing partner Dominiki. Dołączył do teamu dopiero w maju, ale zadomowił się całkiem dobrze i liczymy na to, że w 2018 pokaże, że potrafi dobrze jeździć, szczególnie w górach.

Andrzej Krupa

Najstarszy i honorowy członek naszego teamu reprezentował nas na trasach MTB – Bike Maraton gdzie z dobrym skutkiem walczył w swojej kategorii wiekowej.

Trzeba jeszcze wspomnieć o Piotrku “Szczęście” który z uśmiechem na twarzy przemierzał głównie małopolskie szlaki na rowerze MTB

 

Zawody

Przez cały sezon pojawialiśmy się na różnych wyścigach w całym kraju, jak Polska długa i szeroka. Były imprezy zorganizowane perfekcyjnie, były też takie o których wolelibyśmy zapomnieć. Warto, podsumowując cały sezon, wspomnieć wyścig Tatra Road Race, który może być przykładem idealnie zorganizowanego wyścigu dla amatorów w naszym kraju. Jeżeli mielibyśmy polecić Wam jakąś imprezę kolarską to zdecydowanie będzie to właśnie ściganie w samym sercu Podhala, gdzie pokonując kolejne sztywne ścianki będziecie walczyć ze swoimi słabościami, podziwiając przy okazji cudowne widoki na Tatry, a organizatorzy postarają się o to, byście czuli się jak długo wyczekiwani goście.

Jeśli chodzi o wyścigi szosowe w centralnej Polsce to zdecydowanie na plus należy uznać cykl CISOWIANKA ROAD TOUR organizowany przez Cezarego Zamanę

Spojrzenie w przyszłość

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, mamy jesień ale ani się obrócimy będzie zima, a potem szybko nadejdzie wiosna, a jak wiadomo kiedy roślinki budzą się z zimowego snu, kolarze wyjeżdżają na wyścigowe trasy. Nie ma więc co długo odpoczywać i już wkrótce cały nasz Team zacznie konkretne przygotowania do nowego sezonu. 2018 to nowe wyzwania i nowe cele, każdy z nas chce zrobić kolejny krok w przód i jeszcze bardziej poprawić swoją formę, a co za tym idzie wyniki sportowe, tak by zdobywać kolejne laury dla BodyiCoach Cycling Team. Nadal chcemy pokazywać pazur na wyścigach i na długo zostawać w pamięci naszych rywali po skutecznych atakach na trasach wyścigów.

Wyniki naszych podopiecznych.

Dominika Kamińska

 • Ślężański Mnich- 2 kat/4 open
 • Bike atelier Psary –2 kat/3 open
 • Tatra Road Race –2 kat/3 open
 • Road Maraton Przełomy Wisłoka- 1 kat/1 open
 • Tour de Rybnik –1 open
 • XXI Wyścig kolarski o puchar wójta gminy Przeciszów- 1m w kat kobiety open
 • Klasyk Beskidzki – 6 OPEN
 • Road Maraton Góra św. Anny – 2 OPEN
 • Jarna Klasika – 3 OPEN
 • AMP czasówka – 19 OPEN
 • AMP wspólny – 14 OPEN
 • Road Maraton Pętla Beskidzka – 4 OPEN
 • MP Serock – DNF

Suma pierwszych miejsc – 3
Suma drugich miejsc – 4
Suma trzecich miejsc – 1

Adrian Duszka

 • GMP Wysowa – 1st
 • Cisowianka Road Tour Janów Lubelski – 2nd cat./ 3rd OPEN
 • Road Maraton Pętla Beskidzka – 1st cat./ 9th OPEN
 • Bike Atelier Maraton ROAD Psary – 1st cat./ 7th OPEN
 • Road Maraton Przełomy Wisłoka – 2nd cat./ 19th OPEN
 • Tatra Road Race – 9 OPEN, 6 kat.
 • TDPA – 4 kat., 56 OPEN
 • Klasyk Beskidzki 5 cat./56th OPEN
 • Road Marathon Góra św. Anny – 2nd OPEN
 • Jarna Klasika – bez numerka

Suma pierwszych miejsc – 3
Suma drugich miejsc – 3

Łukasz Pawłoski

 • Ślężański Mnich – Rozpoczęcie sezonu – 60 Kat./261 Open
 • Gatta Prestige Race Zduńska Wola Road Maraton – 8 Kat/17 Open
 • Road Tour Nałęczów – 10 Kat/64 Open
 • Road Maraton Góra św. Anny – 30 Kat/79 Open
 • ŻTC Rawa Mazowiecka – 3 Kat
 • Road Tour Głowno – 8 Kat/58 Open
 • Road Tour Szlakiem Walk Majora Hubala (Etapówka) – 5 Kat/28 Open (Etap I – 2 Kat, Etap III – 3 Kat)
 • Bike Atelier Psary – 3 Kat/4 Open
 • Truskawkowy Szus Buczek – 2 Open
 • Road Maraton Pętla Beskidzka – 19 Kat/99 Open
 • Road Tour Tuszyn – 1 Kat/12 Open
 • Road Maraton Wilczyce – 1 Kat/7 Open
 • Mistrzostwa Polski Cyklosport – 8 Kat
 • ŻTC Biała Rawska – 2 Kat
 • Road Tour Radzymin Cud nad Wisłą (Strade Bianche) – DNF
 • ŻTC Góra Kalwaria – 3 Kat
 • ŻTC Żyrardów – 3 Kat
 • Road Tour Rawa Mazowiecka – 2 Kat/6 Open
 • Road Tour Klembów – 1 Kat/8 Open
 • Klasyfikacja generalna cykl Road Tour – 1 Kat/6 Open
 • Klasyfikacja generalna cykl ŻTC – 5 Kat

Suma pierwszych miejsc – 4
Suma drugich miejsc – 4
Suma trzecich miejsc – 5

Mikołaj Szewczyk

 • Via Dolny Śląsk – Ślężański Mnich – 51m kat
 • Złota Wstęga Kaczawy – 6m kat
 • Via Dolny Śląsk – Korona Kocich Gór – 25m kat
 • Pętla Beskidzka – 11m kat
 • Czasówka na Zameczek Road Maraton – 3m kat
 • Tatra Road Race – defekt – ukończone
 • Kieżmarski Wyścig Szosowy – 15m kat
 • Tour de Pologne Amatorów – 15m kat / 39m OPEN
 • Czasówka Kowary-Okraj – 7m kat / 10m OPEN
 • Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski Amatorów – 14m kat
 • Via Dolny Śląsk – Visegrad Road Race Sobótka – 4m kat
 • Choszczeński Klasyk Szosowy – 4m kat
 • Via Dolny Śląsk – Runda Spadających Liści – 7m kat

Suma pierwszych miejsc – 0
Suma drugich miejsc – 0
Suma trzecich miejsc – 1

 

Mateusz Jarzębowski

 • Piekoszów 2 kat 4 open
 • Kielce 1 kat 1 open
 • Morawica 1 kat 1 open
 • Zagnańsk 1 kat 6 open
 • Bodzentyn 2 kat 5 open
 • Masłów/Ciekowt 1 kat 2 open
 • Buczek 1 kat 1 open
 • Brzeziny 1 kat 1 open
 • Rochna DNF wypadek
 • Buczek 2 kat 7 open
 • Family cup Zgierz 1 kat 2 open
 • Family cup Kamieńsk DNF

Suma pierwszych miejsc – 7
Suma drugich miejsc – 3
Suma trzecich miejsc – 0

Rafał Rymarz

 • Legia MTB Maraton Laski 1 kat./1 OPEN
 • Legia MTB Maraton Sochocin 1 kat./1 OPEN
 • Mazovia MTB Łódź 1 kat./5 OPEN
 • Mazovia MTB Puławy 1 kat./4 OPEN
 • Szlakiem Walk mjr. Hubala 1 OPEN
 • Świętokrzyska Liga Rowerowa Bodzentyn 1 kat./2 OPEN
 • Brzeziny MTB – DNF
 • Skandia Maraton Warszawa – 8 kat./ 23 OPEN
 • Liga Świętokrzyska – 4 kat./15 OPEN
 • Road Tour Nałęczów – DNF
 • Skandia Maraton Kraków – DNF
 • Mazovia MTB Piaseczno – DNF
 • Mazovia MTB Kołacinek – 4 kat./10 OPEN
 • Family Cup XC Zgierz – 1 kat./ 1 OPEN
 • Road Tour Tuszyn – DNF
 • Family Cup FINAŁ – 2 kat./ 2 OPEN
 • Maraton Zalew Sulejów – 1 kat./ 7 OPEN

Suma pierwszych miejsc – 8
Suma drugich miejsc – 1
Suma trzecich miejsc – 0

Katarzyn Celewicz

 • Pętla Beskidzka – 5 kat
 • Tatra Road Race – 9 kat

Nie było miejsc na podium

Agnieszka Rola

 • Klasyk Beskidzki – 7 OPEN
 • Cisowianka Road Tour Janów Lub. – 2 kat./ 3 OPEN
 • Road Maraton Góra św. Anny – DNF

Suma pierwszych miejsc – 0
Suma drugich miejsc – 1
Suma trzecich miejsc – 0

Piotr Kubacki

 • Klasyk Beskidzki 208 kat / 215 Open
 • Cisowianka Road Maraton – 10 kat/52 Open
 • Jarna Klasika Słowacja – 89 Open
 • BikeAtelier Maraton Psary – defekt nie ukończone
 • Pętla Beskidzka – 18 kat/ 93 Open
 • Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski – 12 kat / 44 Open

Nie było miejsc na podium

Mariusz Hopek

 • Klasyk Beskidzki ( brak danych )
 • Jarna Klasika ( brak danych )
 • Road Maraton Pętla Beskidzka ( brak danych )
 • Road Maraton Przełomy Wisłoka ( brak danych )

Nie było miejsc na podium

Andrzej Wróblewski

 • Cisowianka Road Tour Głowno
 • Trzebnica
 • Tatra Road Race

Nie było miejsc na podium

BODYiCOACH – miejsca na podium

Łącznie na podium – 48 razy 

25 pierwszych miejsc 16 drugich miejsc 7 trzecich miejsc

 

Comments are closed.